timeline_pre_loader

Засноване в 1996 році к.т.н. Барладіним Олександром Володимировичем з метою запровадження у вітчизняну картографію нових розробок, покращення якісних характеристик та удосконалення процесу виготовлення картографічної продукції.

Одними з перших запроваджують та популяризують застосування ГІС –технологій, зокрема для Міністерства транспорту України,  Міністерства освіти і науки, Держкомтелерадіо, Держтуризмкурорту, Держстандарту, Київської міської державної адміністрації, ГУ МВС України в м. Києві, ГУ ДСНС в м. Києві та інших провідних державних установ.

У 2002 році розробки Інституту використовувалися під час проведення виборів до Верховної Ради України, а вже в 2005 році в Інституті передових технологій розробили ГІС «Вибори», яка може використовуватися різними учасниками виборчого процесу.

Основні сучасні напрямки діяльності Інституту: розробка та виробництво картографічної продукції, створення муніципальних і регіональних геоінформаційних систем, розробка геоінформаційних проектів різного призначення та захисні технології в поліграфії, розробка програмних продуктів, навчальних електронних систем (CD-атласів та WEB-додатків).

Інститут передових технологій випускає навчальні карти й атласи з історії та географії, що використовуються в усіх українських школах та мають відповідні грифи МОН України, а також великий асортимент карт і атласів України, Європи та світу, окремих регіонів, планів і атласів міст України, автомобільних шляхів, туристичних карт.

Особливе місце серед багатого асортименту продукції Інституту передових технологій посідають глобуси, що виготовляються на базі оригінальних методів підготовки цифрових картографічних основ. Також Інститут є провідним виробником офісних, корпоративних та ексклюзивних карт різного тематичного наповнення.

Редакторський відділ складають висококваліфіковані редактори-картографи із значним досвідом роботи, у комп’ютерному відділі працюють випускники географічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка та інших провідних вишів столиці. Науковий потенціал Інституту складають кандидати географічних та технічних наук, аспіранти, що займаються науковою діяльністю, вдосконалюючи методології та практики картографування та публікуючись у спеціалізованих виданнях.

У 2001 році Інститут передових технологій став членом Міжнародної картографічної асоціації (ІМТА). Від 2003 року Інститут бере участь у її щорічних конкурсах картографічної продукції. І вже на першому з них здобув другий приз у номінації «Краща настінна карта світу». Через рік Інститут отримав другий приз номінації «Кращий атлас» за видання «Атлас Автономної Республіки Крим».

На конференції, що проходила в Лондоні у 2005 році у новоствореній номінації «Цифрова картографія» присудили перше місце атласові «Географії материків і океанів», створеному Інститутом передових технологій, як найкращому електронному навчальному атласові. Також Інститут був відзначений найвищою нагородою картографів – Кубком за найкращий картографічний твір, виданий у 2004 році.